PDKS PROGRAMI

Personel Devam Kontrol Sistemlerinde PDKS Programının Yeri ve Önemi Nedir?

PDKS Programı, PDKS Cihazlarındaki GİRİŞ ve ÇIKIŞ hareketlerini toplar ve veritabanına kayıt eder. Toplanan bu verilerden güvenli bir şekilde uzun süre saklar. İşletmelerin farklı departmanlarının ihtiyaç duyduğu analiz raporlarını üretmek için verileri işler. Karmaşık veri yığınlarından şirket yönetimini kolaylaştıran anlaşılır raporları üretir. Üretilen bu raporları planan kanallardan (e-posta, SMS vb.) ilgili birimlerin yöneticilerine hızlı ve hatasız bir biçimde ulaştırır.

Tecrübeli yazılım ekibi tarafından geliştirilmiş, yeni ihtiyaçları karşılamak için sürekli güncellenen PROFESYONEL bir PDKS Programına sahipseniz Personel Takip operasyonları sizin için bir işkence olmaktan çıkar ve bu operasyonlara harcadığınız zamanın büyük bir bölümünü geri kazanırsınız.

PROFESYONEL PDKS Programı firmanızda kullandığınız IK, ERP, BORDRO vb. yazılımlar ile entegre olarak aynı verinin farklı programlara tekara tekrar girme gereksinimini de ortadan kaldırır. İşinizi yapmak için kullandığınız farklı yazılımlara girilen veriler arasında mutlaka hatalar, farklılıklar olacaktır. Entegre olabilen PDKS Yazılımları bu hataları da ortadan kolaylıkla kaldırır.

Bu durumda ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan ve mevcut PDKS Cihazlarınız ile %100 uyumlu çalışacak PDKS Yazılımıseçmek, satın alamk ve kullanmak çok önemlidir.

PDKS Programları, geliştirildikleri yazılım dillerine, verileri depoladıkları veritabanlarına, uyumlu oldukları PDKS Cihazlarına vb. kriterlere göre gruplandırmak mümkündür. Ülkemizde Personel Takip yazılımları farklı alanlardaki bir çok yazılım gibi genellikle C#.Net, VB.Net, Delphi, Java vb. yazılım geliştirme araçları ile kodlanırlar. Bu araçlar ile PDKS Programlarının kullanıcı ara yüzü (GUI - Graphical User Interface) kodlanır.

Yazılımların aray üzlerine son kullanıclar değişiklik yapamaz, müdahele edemezler. Bu nedenle satın alınacak PDKS Yazılımını seçerkenaşağıdaki özelliklere dikkat edilmelidir;

  • Kullanıcı ara yüzleri basit, kullanışlı ve anlaşılır olmalıdır.
  • Kısmen de olsa kullanıcının kişiselleştirmeler yapmasına imkan tanımalı.
  • İhtiyaç duyduğunuz tüm güncel raporları üretebilmeli ve gelecekteki ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek altyapıya sahip olmalıdır.
  • Modüler tabana sahip olmalıdır. İhtiyacınız olan özellikleri seçmenize imkan tanımalı. Size özel ek modüller eklenerek genişletilebilmeli.
  • Farklı marka model PDKS Cihazları ile sorunsuz çalışabilmeli. Özellikle mevcut cihazlarınız ile %100 uyumlu olmalı.
  • İşletmede kullandığınız diğer yazılımlar IK, ERP, BORDRO vb. ile entegre olabilmeli.
  • Yerli, Lisanslı, üreticisi belli olan ve SSH desteğinin kusursuz olması çok önemlidir.

Özellikle büyük ve orta ölçekli işletmeler satın alacakları PDKS Sistemini seçerken yazılımın kullandığı veritabanına da mutlaka dikkat etmeli. Daha ziyade küçük işletmelerin tercih ettiği PDKS Yazılımlarının kullandığı veritabanlarından olan MySQL, Firebird, Access vb. ücretsiz ve/veya verimi düşük vertabanlarını kullanan PDKS Programlarını satın almaktan kaçınmalıdır. Bunun yerine Ik, BORDRO ve ERP gibi kurumsal birçok yazılımın da tercihi olan MSSQL, ORACLE, DB2 vb. güçlü ve performanslı, bir veritabanlarını kullanan PDKS Yazılımları tercih edilmelidir. Bu veritabanlarında veri güvenliğini ön plandadır, yedeklenmesi ve bakımı kolaydır. Üreticileri bellidir ve olumsuz bir durumda üreticilerinden destek alınabilir.

Speed UP PDKS Çözüm Odaklı Güvenilir ve Kaliteli Hizmetler Sunar.

Sayfa başına git