SPEED UP PDKS Zaman Yolculuğu

Uzun ve maceralı bir süreçten geçerek günümüze gelen PDKS Programlarımızın dönüm noktaları...

 • 90′lı yılların sonları - 2000’li yılların başları

  90′lı yılların sonları - 2000’li yılların başları...

  90′lı yılların sonlarında 2000’li yılların başlarında DOS İşletim Sistemi için geliştirilmiş olan bütün bilgisayar yazılımları gibi DOS tabanlı PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) yazılımları da teker teker kaçınılmaz sonun kurbanı oldular. Bilgisayarların gelişmesi, Microsoft Windows işletim sisteminin yaygınlaşması ile birlikte ekranlarımız renklendi. Doğal olarak da eski DOS tabanlı bilgisayar programları yavaş yavaş ekranlarımızdan kaybolmaya başladı. Yerlerini daha ergonomik ve gösterişli ara yüzlere sahip WINDOWS tabanlı bilgisayar yazılımları doldurmaya başladılar. PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) programları da bu değişimden nasibini aldı. Yeni ve kullanıcı dostu ara yüzüyle SPEED UP PDKS programının atası da bu kritik geçiş dönemlerde ekranlarımızdaki yerini aldı.

 • 2004 II. Nesil Windows Tabanlı PDKS Programı...

  2004 yılına gelindiğinde birinci nesil PDKS Programı artan ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalmaya başladı. PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) programları için diğer bilgisayar yazılımlarında olduğu gibi birden fazla kullanıcı tarafından eş zamanlı kullanılabilme gereksinimi ortaya çıktı. Verileri daha güvenli saklayabilme ve daha çok veriyi daha kısa sürelerde işleyebilme özelliğide son kullanıcıların beklentileri arasında yerini aldı. Kullanıcılarn artan taleplerini karşılamak ve son kullanıcıları rahatlatmak adına ikinci nesil WINDOWS tabanlı PDKS Programı geliştirildi ve kullanıcıların hizmetine sunuldu. Atasına göre kullanıcıların güncel ihtiyaçlarını karşılama konusunda daha başarılı olan bu sürümde SQL tabanlı INTERBASE ve FIREBIRD veri tabanları kullanıldı.

 • 2009 - Üretim Takip, Maliyet Hesaplama ve İKİE PDKS

  2009 - Üretim Takip, Maliyet Hesaplama ve İKİE PDKS

  2009 yılına gelindiğinde İKİE YAZILIM henüz şirketleşmemşti fakat, MADE UP Üretim Takip Programı, Maliyet Hesaplama Programı ve İKİE PDKS Programı ile ilgili AR-GE çalışmalarına başladı. Bu dönemde kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda kodlanan 3 yazılım da birbirleri ile entegre çalışacak şekilde tasarlandı. Her bir yazılmda, veri işleme ve veri güvenliği alanında kendisini Dünya genelinde kanıtlamış olan Microsoft SQL veritabanını tercih edildi. Henüz ticari ürün haline gelmemiş olmakla beraber İKİE PDKS Programı ve diğer 2 yazılımın ilk saha deneyimleri ÇİLİNGİRLER OFİS ve BÜRO MOBİLYALARI bünyesinde yer alan işletmelerde gerçekleşti.

 • İKİE YAZILIM ve BİLİŞİM HİZMETLERİ TİC. LTD. ŞTİ.

  2012 - İKİE YAZILIM ve BİLİŞİM HİZMETLREİ TİC. LTD. ŞTİ.

  2012 yılının Haziran ayına gelindiğinde İKİE YAZILIM şirketleşti ve ticari faaliyetlere başladı. Bir yandan Üretim Takip Programı ve Maliyet Hesaplama Programının AR-GE faaliyetlerini sürdürdü bir yandan da İKİE PDKS Programı ile PDKS sektöründe kendine yer edinmek için tanıtım ve pazarlama faaliyetlerine başlandı. Uzun yıllar bu sektörde yer alan rakiplerine göre marka bilinirliği azdı. Fakat kullanıcı ihtiyaçlarını karşılama konusunda oldukça yetenekli olan İKİE PDKS Programı orta ve uzun vadede sektörde kendisine hatırı sayılır bir konum edineceğini kısa bir sürede kanıtladı.

 • SPEED UP PDKS

  2014 - SPEED UP PDKS Programı

  2014 yılının ilk aylarında İKİE PDKS Programı marka tescili ile SPEED UP PDKS adını aldı. Gücünü arkasındaki genç, dinamik ve tecrübeli yazılım ekibinden alan SPEED UP PDKS Programı, çok uzun yıllar PDKS sektörünte faaliyetlerini sürdüren firmalara adeta can simidi oldu. Kendi yazılımlarının yetersiz kaldığı projelerde SPEED UP PDKS ilk tercihleri olmayı başrdı. Özellikle çok şubeli, kalabalık personelli ve farklı marka model PDKS Cihazı kullanan işletmelerin merkezden yönetimi konusundaki başarısı bu tercihin ana nedenleri arasında yer aldı.

 • YILDIZ TEKNOPARK, MADE UP ERP

  2017 - YILDIZ TEKNOPARK, MADE UP ERP

  2017 yılının son aylarında İKİE YAZILIM MADE UP projesi ile YILDIZ TEKNOPARK bünyesine dahil oldu. Yazılım ekibi genişledi. AR-GE faaliyetlerine daha da hız vererek Üretim Takip, Maliyet Hesaplama, CRM ve PDKS modüllerinden oluşan MADE UP ERP projesini geliştirmeye başladı. Aynı zamanda müşterilerinin artan talepleri ile SPEED UP PDKS Programı büyümeye devam etti.

 • SPEED UP Lite, SPEED UP Standart, SPEED UP Professional

  2019 - SPEED UP Lite, SPEED UP Standart, SPEED UP Pro

  2019 yılının ilk çeyreğinde SPEED UP PDKS Programı daha geniş kitlelere ulaşabilmek amacıyla 3 farklı paket olarak satışa sunuşmaya başlandı.

  SPEED UP Lite, Küçük Ölçekli işletmeler için tasarlandı.

  SPEED UP Standart, Tek merkezli, Orta ve Büyük Ölçekli işletmeler için tasarlandı.

  SPEED UP Pro, Çok merkezli, kalabalık personelli, Orta ve Büyük Ölçekli işletmeler için tasarlandı.

Sayfa başına git